O mne

 

Volám sa Irena, a bývam v malej dedinke pri Čiernej Vode. Ste zvedaví, ako sa začínal môj lekvárový príbeh? Každý rok sa koná v našej dedinke jablčný a kačací festival. Samozrejme, naša rodina je vždy nadšeným návštevníkom tohto milého podujatia.  Raz, ako sme si tak pochutnávali na upečenej kačacine a jablčných koláčikoch mietsnych ľudí, kútikom oka som si všimla, že dva stánky sú neobsadené. Vtedy som sa rozhodla, že na ďalší rok tam budem predávať svoje domáce lekváre.
V záhrade nám rastú ovocné stromy, ríbezle, černice, maliny. Moja babka nikdy nenechala, aby niečo vyšlo nazmar. Pokiaľ boli ovocie dozreté len spolovice, zavárali sme kompóty, a keď už boli mäkké, tak sme varili lekváre. Bola to taká tradícia. Svoju robotu som vždy vykonávala poctivo, začo mi bolo odmenou úsmev doširoka a spokojné pohmkávanie rodinných príslušníkov pri koštovaní lekvárov.  Spočiatku som mala v pláne debutovať pred verejnosťou len rôznymi jablkovými lekvármi a džemíkmi, ale inšpirujúca podpora mojich známych, neskutočné množstvo zaujímavých kombinácií a v neposlednom rade kreatívny potenciál, ktorý sa ukrýva v tejto sladkej maškrte ma zlákal natoľko, že teraz už varím lekváre aj z lesných bobúľ, z rozmanitých  kvetinových lupienkov a rôznych kombinácií ovocia.

V prípade akýchkoľvek otázok ma môžete kontaktovať na maili:

kubicsekovairena@gmail.com

3 Comments Add yours

 1. Beňová píše:

  Dobrý deň, chcela by som sa spýtať na ten smrekový lekvár a to na balenie – gramáž, cenu a či je možný osobný odber. Za info vopred pekne ďakujem. Chcem Vám ešte napísať, že Vaše výrobky sú pozoruhodné.
  S pozdravom B.-G.

  Páči sa mi

 2. vierka a ivetka píše:

  Dobrý den pani IRENKA,veľmi sa nám páči vaša stránka. Zaujali nás hlavne pekné fotografie, ktoré robila určite vaša šikovná dcérka, ktorá je celá po mamičke. Tešíme sa na vás v sobotu na Kreatívnom pikniku v Hrubej Borši,kde radi vaše hand made produkty ochutnáme , pochválime a následne doporučíme všetkým.
  S priateľským pozdravom V.+ I.

  Páči sa mi

 3. katarína schwarzová píše:

  Dobrý deň pani Irenka, bola som na kreatívnom pikniku a u Vás som si kúpila trnkový džem, ktorý bol úžasný. Píšem, že bol lebo sa po ňom zaprášilo :-). Mala by som záujem kúpiť si ešte 2 poháre ak by sa dalo. Ďakujem.
  K.schwarzová

  Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s